مشخصات فایل*گزارش کار دوره کارآموزی مجتمع فولاد بخش تعمیرات جرثقیل*

گزارش کار دوره کارآموزی مجتمع فولاد بخش تعمیرات جرثقیلگزارش کار دوره کارآموزی مجتمع فولاد بخش تعمیرات جرثقیل|41009958|sdv|
با ما همراه باشید با موضوع گزارش کار دوره کارآموزی مجتمع فولاد بخش تعمیرات جرثقیل

اهم فعالیتهای انجام شده کار آموزی:

با توجه به گستردگی کار در واحد فولاد پس از گذشت زمانی سه روزه جهت آموزشهای مقدماته بهداشت و ایمنی و تعیین موقعیت سرپرست ،کار در واحد جرثقیل شروع شد. در سراسر کار می بایست کارآموز در کنار مسئول شیفت بماند و از نحوه انجام فعالیتهای وی جستجو و تفحص به عمل آورد.

وی نکاتی در رابطه با چگونگی عملکرد دستگاه را در اختیار کارآموز قرار می داد و وی اقدام به نگارش و جمع آوری مطالب یاد شده می نمود در نهایت امر پس از کسب اطلاعات کافی در زمینه کاری، مطالب این گزارشکار تنظیم شده است.

واحدهای کاری طوری بود که از ساعت 7 شروع و تا ساعت 4:20 عصر ادامه می یافت. در این زمان در صورت وقوع مشکلی در واحد می بایست سریعاً با مسئول شیفت به واحد مراجعه نموده و سرپرست به همراه سایر کارگران و تکنسین ها اقدام به رفع عیب می نمود.

بدترین شرایط کار در واحد ذوب قراضه ها حاکم بود. ارتفاع 25 متری جرثقیل در کنار کوره ذوب همراه با دود و اختناق شدید و گرد و خاک و لغزنده بودن محیط، رفت و آمد، خود محیطی را پدید می آورد که احتمال خطر جانی زیادی را فراهم می آورد. وجود ولتاژهای بسیار بالا در محیط کار جرثقیل خود یکی از مواردی بود که دقت عمل زیادی را در زمینه کار در آن محیط می طلبید در عین حال تنوع کار و محیط کاملاً صنعتی، خود تا حدودی کسالت و خستگی را از تن بیرون می کرد.

در بعضی از روزها آنچنان کارها زیاد می شد که لازم بود از چند صد پله بالا و پایین رفت و در بعضی از روزها نیز پشت میز نشینی سخترین کار بود بهرحال کار در چنین محیط خشنی دقت عمل خاص خود را می طلبید.

در سراسر محیط کار با تابلوهای مختلفی روبه رو بودیم که مبنی بر وجود خطرهای مختلف در آن محیط هستند که می بایست با رعایت نکات ایمنی که قبلاً آموزش داده شده بود خود را از آن ایمن داشت .در مدت 33 روز حضور ما در این واحد می بایست بازدیدهای مختلفی را از سایر واحدهای جرثقیل می داشتیم تا تجربیات خود را در این زمینه تکمیل نمائیم .

البته مهمترین واحد برای یک کار آموز الکترونیک در این مجتمع بخش اتوماسیون برق و آزمایشگاه الکترونیک بود، اما به دلیل حساس و حیاتی بودن و در عین حال وجود اطلاعات محرمانه از حضور کارآموز در این واحد ممانعت به عمل می آمد. درعین حال پس از گذشت این زمان اطلاعاتی به شرح گزارش زیر تدوین نمودم که امیدوارم مورد توجه استاد محترم قرار گیرد.

تاریخچه :

استان پهناور خراسان كه مزین با نام علی بن موسی الرضا (ع) امام هشتم شیعیان است با دارا بودن منابع خدادادی نظیر معادن عظیم سنگ آهن ، گاز طبیعی ، ذغالسنگ ، منابع انسانی متعهد و متخصص و امكاناتی نظیر راه ، راه آهن ، نیروگاههای تولید برق و … و همچنین همجواری با كشورهای افغانستان و آسیای میانه برنامه ریزان و مسئولین صنعتی كشور را بر آن داشت تا در سال 1362 با مطالعه همه جانبه در استان خراسان امكان استقرار یك مجتمع بزرگ فولادسازی بظرفیت 8/1 میلیون تن در سال را بررسی نمایند كه در سال 1368 با پایان یافتن مطالعات مهندسی و مكان یابی ، محل اجرای طرح در 15 كیلومتری شمالغرب شهرستان نیشابور تعیین گردید و بلافاصله فعالیتهای استملاك 1400 هكتار اراضی مورد نیاز و تجهیز و آماده سازی سایت در اراضی مذكور شروع شد .‌‌‌‌‌

در آبان ماه سال 1375 قرارداد خرید تجهیزات خارجی تحقیق با شركت ایتالیائی دانیلی به ارزش 152 میلون دلار منعقد گردید. شروع عملیات اجرایی و نصب تجهیزات مجتمع فولاد خراسان در خرداد ماه 1376 با حضور رییس جمهور محترم وقت حضرت آیه اله هاشمی رفسنجانی آغاز شد.

در طی سالهای احداث تحقیق 33 هزار تن انواع تجهیزات و ماشین آلات نصب ، 000/030/2 متر مكعب عملیات تسطیــــح، 540/686/1 متر مكعب عملیات ساختمانی ، 367/117 متر مكعب بتن ریزی و 032/463/9 كیلوگرم آرماتوربندی انجام شد و سرانجام در 31 خرداد ماه سال 1380 واحد نورد مقاطع ساختمانی مجتمع فولاد خراسان در راستای سیاستهای اقتصادی دولت محترم جمهوری اسلامی مبنی بر خودكفایی صنعتی و رفع وابستگی به محصولات استراتژیك به عنوان بزرگترین مجتمع فولادسازی در شرق كشور به دست مبارك و توانمند جناب آقای سید محمد خاتمی رئیس جمهور محترم افتتاح و راه اندازی شد و نیز در بهمن ماه همان سال واحد ذوب و ریخته گری كارخانه با حضور وزیر محترم صنایع و معادن آقای مهندس جهانگیری به بهره برداری رسید.

واحد فولاد سازی

برق رسانی :

پست برق 400 كیلو ولت :

واحد جرثقیل

الف: بخش تأسیسات مکانیکی:

ب: بخش تأسیسات برق:

ب-1 مدارات فرمان:

بخش میکروکنترلی:

4 – صفحه كلید کنترل:

روشهای کنترل جرثقیل:

- جرثقیل های دارای مگنت دائم:

- جرثقیل دارای مگنت غیر دائم :

- جرثقیل های بازویی:

ترمزهای جرثقیل

جعبه كنترل مگنت ترمز

وظیفه تایمر:

سیستم ترمز الکتروهیدرولیکی

4 – روش اجرا:

– نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه

پیش بینی قطعات یدکی:


مطالب دیگر:
دانلود اقدام پژوهی چگونه اضطراب دانش آموزپایه سوم راهنمایی را در ساعت ریاضی کاهش دادمدانلود چگونه توانستم مشکل گوشه گیری فاطمه را برطرف نمایمبررسی نقش والدین در ایجاد فضای نشاط و شادابی در خانوادهدانلود عوامل موثر بر پیشرفت و ترقی کسب و کار و اهمیت بهره وری و شاخص های مرتبط با آندانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم ضعف درسی دانش آموزانم را بهبود بخشمدانلود تاریخچه علم حسابداری (یا در ایران یا در جهان) و اهمیت و عوامل موثر بر حسابداری در بنگاه های اقتصادیدانلود بررسی نقش تعلیم و تربیت در پرورش احساس مسئولیت در کودکاندانلود بررسی و ارزیابی نقش مراکز مشاوره در رفع تعارضات خانوادگیدانلود بررسی عوامل موثر بر تقویت بنیان خانوادهدانلود اقدام پژوهی بررسی علل گستاخی برخی دانش آموزان در برابر معلماقدام پژوهی چگونه توانستم حواس پرت شاهرخ را در کلاس متمرکز کنمدانلود اقدام پژوهی روشهای علاقه مند سازی دانش آموزان مقطع متوسطه و هنرستان به درس ادبیات فارسی جهت جلوگیری از افت تحصیلی در این درسدانلود اقدام پژوهی چگونه میتوان دانش آموز بیش فعال پایه دوم راهنمایی در درس علوم اجتماعی را شناسایی کرد و به او در درس خواندن کمک کرددانلود اقدام پژوهی بررسی چالش های تدریس درس ریاضیات دوره متوسطهدانلود اقدام پژوهی چگونه اضطراب دانش آموزپایه اول متوسطه را در ساعت فیزیک کاهش دادمدانلود کارنمای معلمی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیاندانلود اقدام پژوهی چگونه می توانم انضباط دانش آموزان دختر دوم راهنمایی را در هنگام تدریس درس علوم اجتماعی بهبود بخشم؟دانلود اقدام پژوهی چگونه اعتماد به نفس و خودباوری را در کلاس ادبیات در دانش آموزم نهادینه کردمدانلود اقدام پژوهی چگونه می توانم اضطراب مریم را در کلاس از بین ببرمدانلود اقدام پژوهی راه حل ها و راهکارهای اصلاح رفتارهای غیرمتعـارف و نابهنجار دانش آموزاندانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملیدانلود رابطه مدیریت حرفه ای در مدارس و ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و پرورشیدانلود تحقیق مقایسه قوانین و مقررات قانونی حقوق شهروندی در ایران با یکی از کشور ها(سوئد،کانادا،عربستان سعودی و...)دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم درس انشا را برای دانش آموزان جذاب نمایمدانلود تاریخچه ایجاد مدیریت رسانه، تعریف و علل و اهمیت تلفیق دو عامل مدیریت و رسانه در زندگی دنیای امروز و بررسی تاثیرات مثبت یا منفی رسانه‌ها بر ارتق